BENEKOV C17 Extra

automatický kotel na uhlí a pelety splňující směrnici o ekodesignu o výkonu 19 kW

Jmenovitý výkon 19 kW
Hmotnost 340 kg
Obsah zásobníku paliva 330 l
Účinnost až 92 %
Třída kotle dle normy ČSN EN 303-5 5 – pelety, 4 – uhlí
Příkon 30 W
SVT SVT20858
Cenový kalkulátor instalace kotle

Přednosti kotle

 • Kotel BENEKOV C17 lze použít pro vytápění rodinných domů a jiných objektů jejichž náročnost na tepelný výkon nepřesahuje 19 kW.
 • Český automatický kotel na uhlí splňující parametry Ekodesignu.
 • V základní výbavě je kotel vybaven řídící jednotkou s modulací výkonu a ekvitermní regulací. Ty šetří až 15 % nákladů na palivo, zejména v přechodovém období jaro a podzim.
 • Certifikovanými palivy jsou hnědé uhlí ořech 2 a dřevní pelety. U obou paliv kotel díky modulaci výkonu dosahuje vynikající účinnost nad 90 % v celém rozsahu výkonu.
 • Mechanický přísun paliva z vestavěného zásobníku do spalovací komory.
 • Jednoduchá, časově nenáročná obsluha a údržba.
 • Nízké provozní náklady.
 • 3 – tahová konstrukce výměníku zaručující vysokou účinnost.
 • Kotle ve verzi „Extra“ s řídící jednotkou SIEMENS jsou dodávány včetně druhého popelníku pro pohodlné vynášení popela, náhradního těsnění čistícího víčka směšovače, ráčnovým klíčem č. 13 a 17 pro čištění kotle, držákem hrábla, klíče, rukavic na kotli, SD kartou a programem „BENEKOV Historix“ pro zpětnou analýzu funkce kotle (zapisuje na SD kartu měnící se hodnoty kotle a tuto historii pak dokáže zobrazit v grafu).
 • Ve verzi PREMIUM základní výbava neobsahuje designové dveře kotlového tělesa. Verze EXCLUSIVE obsahuje designové krycí dveře kotlového tělesa a zároveň umožňuje vzdálený přístup ke kotli přes Internet.
 • Řídící jednotka umožňuje ovládání 2 topných okruhů a ovládání bojleru.
 • Ke kotlům této řady lze na přání dokoupit širokou škálu přídavných zařízení jako jsou: odpopelňovač, automatické čištění výměníku, záložní zdroje, komínovou klapku atd.
 • Záruka 5 let.

Provoz kotle

Kotel je třeba obsluhovat v průměru 10 minut denně. Zásobník paliva umožňuje bezobslužný provoz obvykle po dobu 4 až 7 dní.

Popel je nutno vynášet jednou za 3 až 7 dní u uhlí a 3 až 5 týdnů u pelet, v závislosti na kvalitě použitého paliva, intenzitě vytápění atd.

Stejně jako u dalších našich výrobků, bezpečný provoz kotle zajišťuje havarijní termostat, sloužící k ochraně otopného systému proti přehřátí. Motor šnekového podávacího zařízen je proti přetížení vybaven termo-pojistkou. Tavná tepelná pojistka zabezpečuje kotel proti prohoření paliva do zásobníku paliva při výpadku elektrického proudu na delší dobu.

Možnosti zapojení

Nejčastější hydraulické zapojení je varianta č. 14 Technických podkladů k instalacím kotlů BENEKOV – servopohonem ovládaný čtyřcestný ventil zajišťující ochranu zpátečky kotle před nízkoteplotní korozí i směšovací funkci do systému. Toto zapojení se používá při jednom topném okruhu. Pokud je požadavek na dva nezávislé topné okruhy (nejčastěji jeden okruh pro radiátory a druhý okruh pro podlahové topení), tak se používá zapojení č. 12.

Rozměry a technické parametry kotle BENEKOV C17

Hmotnost kg 340
Obsah vodního prostoru dm3 70
Průměr kouřovodu mm 145
Teplosměnná plocha kotle m2 2,16
Kapacita zásobníku paliva dm3 330
Rozměry kotle: š x h x v mm 1279x1036x1399
Rozměr plnícího otvoru v zásobníku paliva mm 600×340
Třída kotle dle ČSN EN 303-5 5 – pelety
4- uhlí
Pracovní přetlak vody bar (kPa) 2,0 (200)
Zkušební přetlak vody bar (kPa) 4,0 (400)
Doporučená provozní teplota topné vody °C 65 – 80
Nejmenší teplota vstupní vody °C 60
Přípojky kotle
– topná voda Js G 1”
– vratná voda Js G 1”
Připojovací napětí 1 PEN ~ 50 Hz 230 V
Max. el. příkon (ventilátor + pohon) W 30
Elektrické krytí IP 20